+VAT
SAVE 25% OFF List Price
Downloads
These accessories are right angled rear terminal extension bars for TeSys Giga 630-800 contactor. It is used to 3 Poles electrical circuit. These terminal extensions can be attached to the standard terminals. The rated current is up to 800 A. It can cover -25°C to 60°C operation ambient air temperature, No derating up to 3000m altitude. Green Premium compliant (RoHs/Reach).